Kadın örgütlerinden Taksim Gezi tutsaklarıyla dayanışma eylemi

İsviçre’nin Basel şehrinde kadın örgütleri Taksim Gezi direnişin tutuklanan kadınlara 26 Eylül’de kart göndererek dayanışma içerisinde olduklarını ilettiler.

“Sosyalist Kadınlar Birliği,  SYKP Kadınlar, Yeni Kadın kurumlarından kadınlar olarak sizlere dayanışmanın bir sembolü olarak bu dayanışma kartlarını gönderiyor ve bu daha başlangıç mücadeleye ve dayanışmaya devam edeceğimizi bildiriyoruz” yazılı kartlar gönderildi.

Taksim Gezi parkındaki direnişte yerlerini en ön saflar da alan emekçi kadınlar; kısa sürede yaşadıkları komünal yaşamda eğitici ve öğretici yanlarının yanı sıra saldırılara karşı direnişçi ve savunucu güçleriyle de bir duruş sergilediler. Türkiyeli emekçi kadınlar bunca ezilmişliklerine, yaşamlarına, bedenlerine, ikinci sınıf insan muamelesine varan uygulamalara karşı kimisi tomaların sıktığı suya, kimisi barikatların savunulmasına karşı örnek bir kadın duruşu sergilediler. AKP Hükümetine bir korku yaşattılar. AKP hükümeti bu Korkuyla  devrimci demokrat kadınlara palalı saldırı, cinsel taciz, tutuklama ve baskılarla kadınları haklı mücadelelerinden yıldırma politikalarına sarıldı. Nafile direniş sürüyor, mücadele büyüyor. Bu çığlığa bir seste Avrupa’dan yükseliyor. Sosyalist Kadınlar Birliği,  SYKP Kadınlar, Yeni Kadın kurumlarından kadınlar dayanışmanın bir sembolü olarak Marktplatz postanesinden kart postalayarak kadın tutsakların mücadelelerinin yanında olduğunu bildiren mesajlarını ilettiler.

Bir cevap bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır


*