Ortak acılar yaşayanlar açlık grevinde buluştular

Ortak acılar yaşayanlar açlık grevinde buluştular

Açlık grevinin 5. gününde  dayanışma  güzel örneklerle büyüyor. Filipin Devrimci Hareketi (National Democrative Front of the Philippines) heyeti açlık grevinde bulunan işkence mağdurlarını ziyaret ederek enternasyonal dayanışmanın güzel örneğini sergilediler. Heyet adına konuşan temsilci dayanışma amacıyla geldiklerini belirterek, kendi ülkelerinde de aynı sorunları yaşadıklarını ifade etti.

Kendi örgüt aktivistleri, militanları ve üyeleri de işkence altında olduklarını, bir çoğununda işkencede katledildiklerini belirterek acıların ortak olduğunu ifade ettiler. Sedat Selim Ay gibi kendi ülkelerinde de işkencecilerin bulunduğunu, bunlardan biri olan General’in açtıkları davalardan dolayı saklanmak zorunda kaldığını belirten temsilci, bunların korunmasına rağmen mücadele ile hapse atılması gerektiğini ifade etti. Bu bakımdan eylemi selamladıklarını ve mücadelelerinde başarılar dileyen temsilci, dayanışmayı büyüteceklerini belirtti.

Açlık grevinde bulunanlarla bir dayanışma ‘da AvEG-Kon Eş Başkanı Baki Selçuk’tan geldi. İki günlük açlık grevine katılarak dayanışmada bulunan Selçuk, ETHA’ya yönelik baskı ve saldırılara karşı ve işkencecilerin yargılanması için yapılan eylemcileri selamladı. Aynı zamanda Sosyalist Kadınlar Birliği Eş Başkanı Esra Demir’de ziyarette bulunarak açlık grevcilerine dayanışmada bulundu.

Açlık grevcileri 7 Ekim tarihinde Avrupa parlamentosu önünde gerçekleştirecekleri kitlesel mitinge çağrı amacıyla şehrin en işlek yeri olan Place Burs’da bildirimi gerçekleştirdiler.

Bir cevap bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır


*