Atılım Avrupa

Atılım Avrupa
Atılım Avrupa

1 Kasım 2003 tarihinde 15 günde bir olmak üzere 4 sayfa olarak ATILIM’ın Avrupa baskıları içinde yayınlanmaya başladı. 7 Ocak 2012 tarihinden itibaren de haftalık olarak yayınlanmaktadır.

Gazetemiz Atılım, çıktığından bu yana Avrupa’ya göç etmiş işçi ve emekçiler, politik sürgünler arasında Avrupa baskısı yapılarak dağıtılmaktadır. Yılların verdiği tecrübeler, göçmen işçi ve emekçilerin, politik sürgünlerin ihtiyaçları dikkate alındığında, yaşadıkları ülkelerde işçi ve emekçi oldukları, göçmen oldukları, genç veya kadın oldukları için karşı karşıya kaldıkları sorunlar konusunda onlara yardımcı olacak basın organlarına ihtiyaç olduğu görülmüştür. Göçmen işçi ve emekçiler kendi yaşamlarını bu ihtiyaçlarını burjuva basın organlarından gidermeye çalışmaktadır.

İşte göçmen işçi ve emekçileri yaşadıkları ülkelerdeki gelişmelere yakınlaştırmak, bu gelişmeler karşısında alınması gereken devrimci sosyalist tavrı onlara göstermek bakımından bir ek çıkarma ihtiyacı kendini göstermişti. İşte ilk sayısı 1 Kasım 2003 tarihinde çıkan ATILIM AVRUPA, bu ihtiyacın ürünü olarak yayın yaşamına girdi.

Atılım Avrupa’da da, gazetemiz Atılım’da olduğu gibi, haberler objektif olarak incelenmekte, devrimci tarzda yorumlanarak işlenmektedir. Köşelerde yer alan makalelerde ve diğer yorum yazılarında, gelişmeler sosyalist bakış açısıyla değerlendirilmektedir.

Atılım Avrupa’nın birinci sayfasında, Avrupa’da en önemli gelişmeler haberleştirilmektedir. İkinci sayfada, Avrupa’daki politik karakterdeki gelişmeler, göçmenlikten kaynaklı gelişmeler yer almaktadır. Üçüncü sayfa, işçi ve emekçi kitle hareketine ayrılmıştır. Dördüncü sayfada ise toplumsal gelişmeler, göçmen kurumların etkinlikleri, kadın ve gençliğe ait gelişmeler yer almaktadır.

Her sayısında temel iki köşe yazısı bulunmaktadır. Birinci sayfada yer alan Perspektif köşesinde, ideolojik, politik, ekonomik ve toplumsal gelişmelerle ilgili perspektif verici yazılar yayınlanmaktadır. Üçüncü sayfada yer alan Avrupa Gündemi köşesinde ise, Avrupa’daki gelişmelerden gündemi işgal eden en önemli konular analiz edilmektedir. Ayrıca sayfa 4’te zaman zaman Sosyalist Kadın ve Young Strugge köşeleri yayınlanmaktadır.

Atılım Avrupa internette

Atılım Avrupa şimdi de yeniden internet ortamında. Okuyucularımız, yeniden www.atilimavrupa.org internet adresinden Avrupa’daki gelişmelere günlük olarak ulaşabilecekler. Ayrıca haftalık ek olmaktan kaynaklı yayınlayamadığımız bazı mektup, yazı ve haberlere,  internet ortamında ulaşma şansı olacaktır. Sitemizde okurlarımızdan gelecek mektuplar ve çeşitli gelişmelerle ilgili değerlendirme yazıları “Sizlerden” bölümünde yayınlanacaktır. Ayrıca okuyucularımıza haber ve makalelere yorum hakkı da vermiş oluyoruz.

Gazetemiz ATILIM’ın Avrupa’daki temsilciliklerine aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz.

Atılım Avrupa

Web: www.atilimavrupa.org

e-mail: atilimavrupa@hotmail.com, avrupaatilim@hotmail.com

 

Almanya

e-mail: almanya_atilim@hotmail.de

Fransa

e-mail: fransaatilim@hotmail.com

İngiltere

e-mail: atilimuk@hotmail.com

İsviçre

e-mail: isvicre_atilim@hotmail.com

Belçika

e-mail: atilimbelcika@hotmail.com

Hollanda

e-mail: atilimhollanda@hotmail.com

Bir cevap bırakın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır


*